CHRISTINA JOHNSTON (velká británie)

Absolvovala hudební a dramatickou školu Guildhall v Londýně. Pravidelně koncertuje s různými dirigenty a orchestry po celé Evropě. Během minulého roku uskutečnila svůj první sólový projekt na turné v České republice, na Slovensku a v Jižní Americe.

V roce 2012 debutovala ve Státní opeře v Praze jako Královna noci v «Kouzelné flétny» Mozarta a také v roli Adele v «Netopýru» J. Strausse.

Poté následovaly vystoupení v Kazaňské opeře (Rusko), v roli Olympie z „Pohádek Hoffmanna“ J. Offenbacha. Na turné v Německu Christina vystoupila v roli Královny noci z «Kouzelné flétny». Účastnila se premiéry opery «Toska» Pucciniho pod vedením Waltera Attanasiho a také vystoupila v roli Zerliny v Donu Giovanni Mozarta ve Stavovském divadle v Praze. Christina znovu vystoupila v roli Olimpii v

„Pohádkách Hoffmanna“ na turné v Německu a Rakousku. V tomto roku bylo znovu zaplánováno turné po Jižní Americe.

Vystupovala před hlavami států, včetně prezidenta České republiky, prezidenta Čínské lidové republiky a některých prezidentů evropských zemí. Byla pozvána do Číny na vystoupení pro čínskou vládu na 70.výročí ukončení druhé světové války.

Christina zpívala v celé řádě filmových projektech českého skladatele Roberta Yishiho, z nichž poslední jsou české filmy „Století Miroslava Zikmunda“ a „Aldabra 3D“. Letos se věnuje britskému filmu o Mozartově „Interlude“ v Praze.

Nahrála svůj debutový CD s orchestrem Pražské filharmonie.