DORIS MARTINEZ (KUBA)

Doris Martinez, profesionální tanešnice, choreografka a učitelka tance se narodila v Kubánské Havaně a jíž od útlého dětství se zajímala o hudbu a tanec. Studovala na několika tanečních školách, všetně věhlasné Akademie Teatro Carl Marx, kde se učila pod vedením profesorek Nery a Rosa Vasquero. V roce 1996 se stala členkou hudebně-taneční skupiny Double Impacto se kterou vystupovala na řadě festivalů v různých městech po celé zemi.

V roce 1997 se stala členkou skupiny OshunMalé kde ji uchvátila afrokubánska kultura a afrokubánský folklor. O rok později se stala členkou skupiny AlmaDanza přidrižené ke společnosti Antonia Maria Romeu, se kterou vycestovala do Evropy, kde s představením La Habana En Colores vystupovala v různých divadlech.

V roce 1999 se usadila ve španělské Malaze, kde spolupracovala s několika tanečními skupinami. O rok pozdej začala spolupracovat se společností Latinos en Granada. Po čase v Malaze s velkým ohlasem otervřela vlastní taneční školu a jako profesorka se začala účastnit mezinárodních tanečních a kulturních akcí.

Od roku 2009 žije v Praze, kde založila vlastní taneční školu a skupinu La Clave de Osha. S taneční skupinou v roce 2012 a 2013 doprovazela Karla Gotta na jeho turné po celé České reoublice. V současnoti pracuje na novém projektu Salsa-Roots.