JOSEF ZÁMEČNÍK (ČESKÁ REPUBLIKA)

Narozen v rodině muzikantů ve městě Úsobí, Česká Republika. Základům hry na trumpetu se učil u svého strýce, Jiří Růžičky. Ve věku 18 let šel na Pražskou konzervatoř do třídy Švejkovského a zároveň studoval na Akademii múzických uměni v Praze u profesora Junka a Kajmara. Během studia věnoval vyšší pozornost studiu barokní hudby jak sólo tak i v komorním orchestru, který od roku 1979 hostuje v tuzemsku a v zahraničí (Španělsko, Rakousko, Kanada, USA a další).

Profesionální hudební kariera se začala v divadle Karlín hned po ukončení studia na konzervatoři. Během 4 let pracoval v symfonickém orchestru a nahrával hudbu pro filmy.

Spolupracuje s českými a zahraničními soubory a orchestry, které hrají „autentickou hudbu“ a je jedním z nemnohých muzikantů v ČR, kdo ovládá hru na vzácný nástroj Clarino. Pedagogickou činností se zabývá od roku 1996: učil na konzervatoři Carakasu (Venezuela), dnes je profesorem Konzervatoře Jana Dejla v Praze, kde učí hru na dechové nástroje. Pravidelné nahrává a vydává hudební CD. Je pořadatelem festivalu „Úsobské Léto“ v rodném městě.

V současné době pracuje s Pražským Symfonickým Orchestrem.